Powiat Piotrkowski wraz z Partnerami Gminą Moszczenica, Gminą Grabica oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "BUD-UJ RAZEM" realizują operację pn. "Innowacyjne rozwiązania podstawą konkurencyjnej i efektywnej hodowli zwierząt zwiększającej potencjał regionu". Głównym celem operacji jest pozyskanie szerokiej wiedzy, przez mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego, w zakresie aktualnych, innowacyjnych rozwiązań stosowanych w hodowli poprzez zorganizowanie wyjazdu studyjnego. W ramach operacji zaplanowano dwudniową wizytę studyjną na krajową wystawę zwierząt hodowlanych w Poznaniu w dniach 17-18 maja br. skierowaną dla hodowców trzody chlewnej i hodowców pszczół. Partycypacja w wystawie przyczyni się do podniesienie poziomu wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w hodowli zwierząt oraz przełożenie jej na działania praktyczne prowadzące do wzrostu konkurencyjności i efektywności hodowli trzody chlewnej i pszczół. Uczestnicy wystawy będą mogli przekazać nabytą wiedzę oraz doświadczenia przyszłym pokoleniom, gdyż prowadzone gospodarstwa oraz pasieki w większości posiadają tradycje rodzinne i są przekazywane swoim dzieciom. W rezultacie czego, udział w wystawie i towarzyszącym jej szkoleniom, warsztatom, przyczyni się w dłuższej perspektywie w aspekcie społecznym do wzrostu poziomu jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich, w aspekcie ekonomicznym do wzrostu potencjału inwestycyjnego hodowli, w aspekcie intelektualnym do wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności.
Cele operacji są spójne z priorytetem 1 PROW na lata 2014-2020: wspieranie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich, celem 1 KSOW na lata 2014-2020 pn. zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz obszarów wiejskich, działaniem 6 KSOW na lata 2014-2020 pn: ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju. Udział w krajowej wystawie zwierząt hodowlanych w Poznaniu w formie wyjazdu studyjnego pozwoli partycypującym wzięcie udziału w szeregu spotkaniach branżowych, szkoleniach, seminariach, warsztatach, konsultacjach i indywidualnych spotkaniach podczas wydarzenia, celem udostępnienia i wymianie wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań, co jest zgodne z Tematem 2 KSOW na lata 2014-2020: upowszechnianie wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
Przypominamy, że istnieje możliwość zarejestrowania się jako Partner KSOW w bazie partnerów, dostępnej na stronie internetowej www.ksow.pl.
|